Εκπαιδευτικοί Εκτός Τάξης (22-24 Απριλίου 2024)

01 9

Με πρωτοβουλία της Ομάδας Βιβλίου του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Ηρακλείου, «Δομήνικος Θεοτοκόπουλος», των Αντιδημαρχιών Εθελοντισμού, Παιδείας και Πολιτισμού διοργανώνεται για πρώτη φορά στο Ν. Ηρακλείου έκθεση των καλλιτεχνών εκπαιδευτικών όλων των ειδικοτήτων στο φουαγιέ της αίθουσας Μ. Καρέλλης, στο δημοτικό κτίριο της οδού Ανδρόγεω, από 22/04/2024 έως 26/04/2024.

Θα εκτεθούν έργα ζωγραφικής, φωτογραφίας, ψηφιδωτών, κεραμικών, μικρογλυπτικής, λογοτεχνικών και ποιητικών βιβλίων, παραμυθιών, μουσικών συνθέσεων και άλλων εικαστικών δημιουργιών.

Στην έκθεση συμμετέχει με πίνακες ζωγραφικής η δασκάλα του σχολείου μας Λυραντζάκη Ρίτσα, ενώ στη χορωδία συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας Βραχνάκη Ιωάννα και Μελαμπιανάκη Ελένη.